حوله رایج ترین وسایل کمکی بهداشتی

رایج ترین وسایل کمکی بهداشتی مورد استفاده برای بهبود سلامت دهان و مراقبت از بدن به ترتیب مسواک و حوله هستند. در همین حال، بدن انسان مملو از حیات میکروبی است که برخی  قیمت حوله تن پوش از آنها بیماری زا، برخی دیگر غیر بیماریزا و گروهی دیگر، آنهایی که هیچ عملکرد ظاهری ندارند (مارتاکیس، 2012). لباس‌های کثیف، از جمله حوله، پتانسیل نگهداری میکروب‌ها را دارند.

و پوشیدن یا استفاده از آن‌ها می‌تواند باعث عفونت پوستی شود (Bloomfield et al., 2013)، وسایل کمکی بهداشتی مانند حوله ها و مسواک ها قادر به حمایت از رشد میکروبی هستند، حتی اگر این مواد محیط ایده آلی برای رشد آنها نباشند (Downes et al., 2008).

در اکثر کشورهای در حال توسعه، حدود 80 درصد از بیماری ها مربوط به بهداشت نامناسب خانه و شخصی است (Tambekar et al., 2009). از این طریق، دانش آموزان ممکن است با باکتری های عفونی آلوده شوند که می تواند آنها را بیمار کند و از مدرسه غیبت کنند، بنابراین بر بهره وری تحصیلی آنها در مدرسه تأثیر می گذارد (رزبری و همکاران، 2017)

برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس که به عنوان زندگی سالم تلقی می شود، باید بهداشت فردی را در سطح بالایی رعایت کرد (عبدال و حسن، 2012). دانشجویان دانشگاه مطالعات توسعه، پردیس Nyankpala با مشاهده، به سادگی مسواک های خود را پس از استفاده با آب شستشو می دهند و برای خلاص شدن از شر میکروب ها از هیچ گونه استریلیزاسیون استفاده نمی کنند. خرید حوله استخری همچنین مشاهده شده است که این دانش‌آموزان در خشک کردن حوله‌های خود در زیر نور آفتاب روتینی ندارند. علاوه بر این، به دلیل آبرسانی نامنظم به محوطه، دانشجویان اغلب حوله های خود را نمی شویند.

  • منابع:
  1. TOOTHBRUSH AND TOWEL HANDLING AND THEIR MICROBIAL QUALITY
  • تبلیغات
  1. کشف بزرگترین منبع لوله پلی اتیلن در کف اقیانوس آرام!!
  2. لوله خرطومی که در ساخت تلسکوپ هابل استفاده شد!
  3. 7 مزیت برتر پودر کاری
  4. فروشگاه عرضه فندق گرجستان

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.